Eski Masaüstü Görünüm

Yardım

Sitemizdeki Kur'an bölümünde bulunan ayet kıraatlerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Örneğin Amenerrasûlü (Bakara 285-286) ayetlerini indirmek için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor :

1- Kur'an ana sayfamızdan indirmek istediğiniz ayetin/ayetlerin bulunduğu sure sayfasına gidiniz :

2- İlgili ayetin sol tarafında bulunan "aşağı ok" simgesine bastığınızda akordion menü aşağıya doğru açılacaktır. Menüden "Oku ve tekrarla / indir" simgesini tıklayınız :

3- Sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapınız :

 


Sayfanın üst bölümünde bulunan ’’Eski Masaüstü Görünüm’’ butonuna dokunduğunuzda, sitemizi masaüstü versiyonda kullanabilirsiniz. Tekrar mobil sayfaya dönmek için yine sayfanın üst bölümünde yer alan ’’Yeni Mobil Görünüm’’ butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.


Ayet numaralarının Türkçe'de sol, Arapça'da sağ yanlarında bulunan "aşağı ok" butonuna tıklayın. Metin aşağıya doğru genişleyecek, okuma ve diğer işlem butonları görünür olacaktır.

Oku Seçili ayeti sesli olarak okutur.

Durdur/Oku Seçili ayeti sesli olarak okutur veya durdurur.

Oku ve tekrarla / indir Seçili ayeti ayrı olarak açar, sesli olarak tekrarlı okutur ve indirilmesine olanak tanır.

Metin olarak kopyala Seçili ayetin Türkçe mealini veya Arapça metnini kopyalar.

Resim olarak kaydetme ekranı Seçili ayetin ayrı bir sayfada farklı arka planlar üzerinde ekran görüntüsü almaya hazır şekilde görüntülenmesini sağlar.


Ayet no yazmadan da sure sayfalarına ulaşabilirsiniz. Menüden sure seçimi yaptıktan sonra üzerinde “büyüteç” görseli bulunan butona dokunmanız yeterlidir.


Windows işletim sistemi kullanıyorsanız kopyaladığınız metni yapıştırırken ’’Ctrl + Shift + V’’ kombinasyonunu kullanın.
Bu kombinasyon işe yaramazsa ’’Ctrl + Alt + V’’ kombinasyonunu kullanın.
Ekrana gelecek ’’Özel Yapıştır’’ menüsünden ’’Biçimlendirilmemiş Metin’’ alanını işaretleyin ve ’’Tamam’’ butonunu tıklayın.


’’Ctrl + C’’ ya da ’’Kopyala’’ işleminden önce mouse’un (farenin) metnin üzerinde olmamasına dikkat ederseniz dolgu rengini kopyalamamış olursunuz.