Eski Masaüstü Görünüm

Dikkat! Herhangi bir yazı veya içeriğin bu bölümde yayınlanması, ilgili yazı veya içeriğin "tamamını" onayladığımız ya da onaylamadığımız anlamına gelmemektedir. Bu bölümün "kaynakça" olmasının ötesinde başka bir amacı yoktur.

Albert Pike ve ’’Üçüncü Dünya Savaşı’’ Planı


"Masonluğun Eflatun’u" Olarak Bilinen Albert Pike ve Dünya Savaşı Planlarını İçeren Mektubu :

Hayatı :
Yeni Dünya Düzeni’nin fikir babası ve planlayıcısı olarak kabul edilen Albert Pike, 29 Aralık 1809’da Boston-Massachusetts'te Benjamin Pike ve Sarah Andrews Pike çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Altı kardeşten en büyüğü olan Albert Pike, 1825 yılının Ağustos ayında Harvard Üniversitesi'ne kabul edildi. Daha sonra Mary Ann Hamilton ile evlendi. Bu evliliğinden on bir çocukları olmuştur.

İnanç olarak Anglikan olduğu iddia edilse de 33. derece mason, en eski ve başlangıç kabul edilen İskoç Riti'nin kurucusu ve Kuzey Amerika Freemasonary’nin komutanı olan Pike, yaygın bir inanışa göre Ku Klux Klan’ın da “en önemli” lideridir. Özofagus darlığı nedeniyle zor günler geçiren Pike 82 yaşında ölmüş ve Washington'da Oak Hill mezarlığı'na gömülmüştür.

Askeri Hayatı :
Meksika-Amerika Savaşı'nın başlamasıyla Pike süvari birliklerine katıldı. Tuğgenaral olan John Selden Roane ile büyük görüş farklılıkları bulunan Pike onu bir düelloya davet etti. Herhangi bir yaralanmanın olmadığı düello sona erdi. 22 Kasım 1861 tarihinde ise Tuğgeneral olarak görevlendirilen Pike, Amerikan İç Savaşında köleliği savunan Güney saflarında savaştı. Savaşta yakalanarak tutuklandı ve hapse girdi.

Hapisten kurtulması bir Farmason olan Başkan Andrew Johnson’un affıyla mümkün oldu. Güneyli bir köle savunucusu general ile Kuzey’in özgürlükçü başkanı ertesi gün Beyaz Saray’da birlikteydiler. Bu aftan sonra başkan, İskoç Riti (masonluğun en eski kolu) tarafindan 4. dereceden 32. dereceye terfi ettirildi.

Masonluğu :
1850 yılında Mason oldu. Independent Order of Odd Fellows'a katıldı. Albert Pike, 1859 yılında büyük üstad olmuştur. Halen ABD'nin en etkili ve bilinen masonu olarak kabul edilir. Pike'ın en bilinen eseri, içeriği masonlukla ilgili olan "Morals and Dogma" (Ahlak ve Dogma) adlı kitabıdır. Tüm Satanist Luciferian grupların büyük ustası olduğu iddia edilen Pike'in, Lucifer’la (Şeytan) bir bilezik vasıtasıyla sürekli iletişim halinde olduğu söylenir.

2020 yılındaki George Floyd protestoları sırasında Washington DC-Columbia Bölgesi'nde bulunan büyük anıt heykeli ağır tahribata uğradı. Heykel tam da 19 Haziran Juneteenth Günü (köleliğin kaldırılması) protestocular tarafından zincirlerle sarılıp devrildi ve ateşe verildi.

Giuseppe Mazzini'ye* Yazdığı 15 Ağustos 1871 Tarihli Mektup :
Fransız yazar Jean Lombard 1984'te yayınladığı "Modern Çağın Karanlık Yüzü" adlı çalışmasının birinci cildinde, Hollanda'daki Rob Scholte Müzesi'nde sergilenen ve British Museum'dan ise ancak özel izinlerle görülebildiğini belirttiği bu mektubu çevirip, mektubun nüshasını kitabının 553. ve 554. sayfalarında yayınlamıştır.

Mektubu ilk ortaya çıkaran kişi ise William Guy Carr adında Kanada Kraliyet Donanması'ndan emekli eski bir istihbarat subayıdır. Ölümünden kısa bir süre önce "Pawns in the Game Lecture" (Oyun Dersindeki Piyonlar) adlı 100 dakikalık ses kaydı hazırlamıştır. William Guy Carr bu mektubu "Quoted in Satan: Prince of This World" (Şeytan'dan Alıntıdır: Bu Dünyanın Prensi) adlı kitabında yayınlamıştır.

Mektubun İlgili Bölümü :

15 Ağustos 1871, Washington DC

"Aydınlanmacı düşüncenin amacına ulaşması için öncelikle bir dünya savaşı çıkarmalıyız. Bu sebeple; Rusya'da Çar'ı(Çarlığı) zayıflatıp, ateizmi ve Komünizmi hakim kılmalıyız. Casuslar vasıtasıyla Britanya İmparatorluğu ve Alman İmparatorluğu arasında gerginliği körükleyerek savaşa zemin hazırlamalıyız ve çıkaracağımız Birinci Dünya Savaşı sonrası, Komünist düzeni iyice inşa etmeliyiz ki, tüm hükûmetleri yıkabilelim ve tüm dini düzenleri zayıflatabilelim.

Ardından İkinci Dünya Savaşı'nı çıkarmalıyız ve bunu gerçekleştirmemiz için; Faşistler ve Siyonistler arasında savaşla sonuçlanacak bir gerginlik oluşturmalıyız. İsimleri Nazi olacak olan Faşistleri, savaş sonunda yok etmeli ve savaş sonrası Filistin'de Yahudilerin ana unsur olacağı İsrail Devleti'ni kurmalıyız. İkinci Dünya Savaşı sürecinde Uluslararası Komünizm mutlaka Hristiyanlığı dengeleyecek bir güce ulaştırılmalı. Toplumlara ölçülü bir şekilde Son Çöküşü yaşatacağımız zamana kadar bu denge bizim için gereklidir.

Üçüncü Dünya Savaşı'nı çıkarmamız için; İslam Dünyasının liderleri ve Siyonistler arasında ajanlarımız vasıtasıyla, ayrı düştükleri konular üzerinden gerginlik çıkarmalıyız ve bu savaş, Müslüman Arap Dünyası ve İsrail Devleti'nin birbirlerini yok edecekleri şekilde dizayn edilmeli. Bu hengame içinde diğer milletleri bu konuda, fiziksel, ahlaki, ruhsal ve ekonomik olarak çökmeleri için mücadeleye zorlamalıyız. Her şeyi yok etmek ve yıkmak isteyen Nihilist kitlelerin ve Ateistlerin önlerini açmalıyız ve müthiş bir sosyal çöküş provoke etmeliyiz ki böylece bu kanlı kargaşa ve vahşetin doğurduğu korku içinde mutlak ateizm etkisi ortaya çıksın. Böylece insanlar her yerde vahşi devrimci azınlığa karşı kendilerini savunmak zorunda kalacaktır. Daha sonra İnsanlık Medeniyeti, bu vahşi yok edicileri imha edecek. Birçok kişi Hristiyanlık'ta hayal kırıklığı yaşayacak. İnsanların kimileri bu sürecimiz tamamlandığında artık herhangi bir kutsal kitabı veya herhangi bir kişiyi yol gösterici olarak seçmek yerine Deizm'i tercih edecek. Ama bir düşünceden ötürü endişe duyacaklar. Bu endişelerinin sebebi; nereye itaat edecekleri, neye yönelecekleri, hangi felsefenin ve hangi hukuk kurallarının uygulanacağı konusu. Bizler bu aşamada evrensel bildiriler yoluyla Lucifer'ın Saf Doktrininin ışığını insanlara vereceğiz. Bu doktrin, sonunda tüm insanlık içinde Genel Dünya Görüşü hâline gelecek ve ona teslimiyet içinde olacaklar. Hristiyanlık ve ateizmin fethedilmesi ve aynı zamanda yok edilmesinden sonra insanlık evrensel dünya görüşünü kabul edince buna karşı birtakım Muhafazakâr hareketler ortaya çıkacaktır."

Albert Pike

*Giuseppe Mazzini :
İtalyan milliyetçisi, siyasetçi, avukat, aktivist, gazeteci, yazar ve masondur. Giuseppe Garibaldi ile birlikte İtalya'nın birleşmesine öncülük etmiştir. 1864 yılında İstanbul'da Giuseppe Garibaldi ile birlikte Societa Operaia'yı (İtalyan İşçi Cemiyeti) ve İstanbul'daki ilk İtalyan mason locasını kurmuştur.

Kaynak : Derleme

18 Nisan 2022
insandergisi.com

Yorum Yap

Henüz yorum yapılmamıştır..


Güvenlik Kodu (*)
İşlemin sonucunu aşağıya yazınız : 14 çarpı 2 = ?


(*) Zorunlu

LÜTFEN DİKKAT:
IP numaranız kaydedilmektedir. Yorumlarınız sebebiyle ilgili kişi ve kurumların yasal işlemler başlatabileceğini unutmayınız. Aşağıdaki sebeplerle yorumlarınız onaylanmayacaktır.
  • Küfür, hakaret, tehdit, rencide edici ifadeler
  • İnançlara saldırı
  • Büyük harflerle yazılmış cümleler