Eski Masaüstü Görünüm

Firavun’un Cesedi Gizleniyor Mu?


Selamunaleyküm Mehmed abi,

Merak ettiğim bir konu var ve gerçekten yorumunuz benim için çok değerli çünkü bu yorum hakkındaki görüşlerinizi çevremde bulunan müslümanlara aktaracağım için benim için de çok önemli.

Sorum şöyle; yukarıya gönderilen alçak basınç uydularını duymuşunuzdur. Bu uyduların özellikleri arasında yerin altından veya denizin altından 25 metreye kadar tarama yapıp görüntü alabildiği bilgisine ulaştım. Bu keferelerin Firavun'un cesedini bulup da saklama olasılığı olabilir mi? Gerçi saklasalar da bizim için pek mühim değil biz zaten ona iman etmişiz ama yine de bir motivasyon olurdu bize, daha bir şevkle ahiret yurdu için çalışırdık. (14 Ocak 2021 - Tamer SÖNMEZ)

Ve aleykümselam Tamer

Uydularla ilgili o kadar çok yalanla karşılaşıyoruz ki hangisi doğru, hangisi yanlış ayıklamak zor oluyor. Firavun’un cesedinin uyduyla bulunabileceğini zannetmiyoruz. Kaldı ki bulsalar bile Allah’ın dünya insanları için ayet olarak bıraktığı bedeni kesinlikle ve kesinlikle gizleyemezler. Fakat bize “İki deniz arasını buldular mı?” diye soracak olursan, bu soruya kesin bir cevap veremeyiz. Çünkü şeytani üst aklın Kuran’la ve Kurani haberlerle yakından ilgilendiklerini, bu haberleri araştırdıklarını biliyoruz. Uzun yıllar önce Nasa’nın Mescid-i Aksa’da göğün yükselten yollarını araştırdığını duymuştuk. İki deniz arasına gelince harita üzerinde yaptığımız bir araştırma vardı. Musa (a.s.)’ın kavmiyle birlikte Firavunlar şehri olarak bildirilen Mephis’ten hareket ettiğini esas alarak yaptığımız araştırmada, en düşük rakımlardan denize giden güzergahı belirlemiş ve denize hangi noktada ulaşabildiğini tesbit etmiştik. Google Earth'te tesbit ettiğimiz tam bu noktada sonradan yapılmış koridor şeklinde bir koy olduğunu gördük. Bu koyu kimler hangi maksatla yaptı bilmiyoruz. Sonradan öğrendik ki bu koy sağından ve solundan üçyüz metre kadar sınırlarla çevrilip askeri koruma altına alınmış. Kızıldeniz’in batı yakasındaki bu düz hatlarla yapılmış koyu Google Earth'te görebilirsiniz. İşin bir diğer garip tarafı da doğal olmayan bu koyun tam karşısında da yani denizin doğu kıyısında da büyük bir tatlı su kaynağı fabrikasının olması ve bu tatlı suyun denize de akmasıdır.

Konuyu yakından araştıranlar için ilginç değil mi?

İşte bu nedenle “İki deniz arasını buldular mı?” sorusunu cevaplayamıyor fakat buldularsa ve gizlemeye çalışıyorlarsa bile bunu kesinlikle başaramayacaklarını söylüyoruz.

Dua ile.. (14 Ocak 2021 - Mehmed ALAGAŞ)

15 Ağustos 2022
insandergisi.com
Yorum Yap


Yorumlar yeniden eskiye doğru sıralanmıştır.
Sıralamayı çevirmek için tıklayınız.

Adnan Öğrü
24-08-2022 17:28
#5448
Mehmet Alagaş Yorumları Mesajı

1987-88 yıllarında sanıyorum. İlk defa Mehmet ALAGAŞ ağabeyimizin kitabını okudum. "Dünden Bugüne Şeytan ve Dostları" diye. Çok orijinal bir anlatımlı ve içten. İslami düşünceyle 1988' de tanıştım. Kitap da İlk okuduğum yıllardaydı. Hala ismi geçince Mehmet ALAGAŞ Hocam çok temiz, sade ve söylediğini yaşayan bir silüet şeklinde zihnimde canlanirdi. Bir ara geçimini 'süpürge' satarak sağladığını duymuştum. Belki de hiç yüzünü dâhi görmediğim bu değerli kardeş, ağabeyimiz (ki İlk defa az evvel kendi biyografisinde resmini gördüm.) ALLAH U TEÂLÂ ondan razı olsun inş'Allah. Memleketim Batman'dan selamlar.
Güvenlik Kodu (*)
İşlemin sonucunu aşağıya yazınız : 8 çarpı 2 = ?


(*) Zorunlu

LÜTFEN DİKKAT:
IP numaranız kaydedilmektedir. Yorumlarınız sebebiyle ilgili kişi ve kurumların yasal işlemler başlatabileceğini unutmayınız. Aşağıdaki sebeplerle yorumlarınız onaylanmayacaktır.
  • Küfür, hakaret, tehdit, rencide edici ifadeler
  • İnançlara saldırı
  • Büyük harflerle yazılmış cümleler