Kitaplardan Alıntılar A+ | Normal | A-

Biz Seçimimizi Yaptık!Biz Seçimimizi Yaptık!

Kitabevinin önü oldukça kalabalıktı.

İmza salonuna gelip-gelmemekte tereddüt eden Saffet hoca, Alagaş'la dün geceki konuşmalarını hatırlayınca gelmeye karar vermişti. Her şeye rağmen samimi ve dertli bir müslüman olarak görmüştü Alagaş'ı. Bu iyimser düşünceler içinde kalabalıkları geçerek, kitabevinin bodrum katındaki imza salonuna doğru indi.
Kitabevinin deposu olarak kullanılan geniş bir salondu burası. Bir masanın arkasında oturan ve yanına gelen gençlerle görüşen Alagaş, Saffet hocayı görünce yerinden kalkmış ve onunla musafaha ettikten sonra onu ısrarla kendi yerine oturtarak, kendisi onun yanına oturmayı tercih etmişti. Kendisini onure eden bu davranışı saygıyla karşılayan Saffet hoca, Alagaş ile onun yanına gelenlerin konuşmalarını izlemeye başladı.

Her yaştan insan geliyor ve kendilerini ilgilendiren her türlü soruyu soruyorlardı. Yanına gelen müslümanlarla veya müslüman olduklarını iddia eden insanlarla samimi bir içtenlikte tanışan Alagaş ise aynı içtenlikle ve gayet kısa ifadelerle cevaplandırıyordu bu soruları.,

- Mehmet Bey!. Önümüzdeki milletvekili seçimlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Böylesi seçimleri değerlendirmiyorum. Bizler kanun koyma yetkisini kime vereceğimiz konusundaki seçimimizi İslam'a girerken yaptık ve böyle bir yetkiyi yegane Hakim olan Allah'a vererek, vekil olarak O'nu seçtik.

Alagaş'ı dikkatle dinleyen elli-ellibeş yaşlarında biri söze girerek "Hocam, Vallahi doğru söylüyorsun!." dedikten sonra konuşmasına şöyle devam etti.,

- Hem seçimi kazansalar ne olacak ki!. Geçen seçimlerde kızlarımız başörtüsüyle okula girebilsin diyerek oylarımızı onlara verdik. Bırakın kızlarımızın okula girmesini, vekil olarak seçtirdikleri Merve Kavakçı bile meclise giremedi. Hatırlarsanız Bülent Ecevit "Burası devlete meydan okunacak yer değildir. Buna haddini bildirin" diyerek onu dışarıya attırmıştı.

- Ecevit'in o sözü çok doğruydu. Çünkü orası devlete değil, Allah'a meydan okunan bir yerdir!.

Alagaş'ın bu son sözleri, Saffet hocanın her nedense irkilmesine neden olmuştu. Çok keskin olmasına rağmen çok doğru sözlerdi bunlar. Allah ve Allah'ın hükümleri görmemezlikten gelinerek nefs ve hevaya göre kanunlar çıkartılan bu yer, Allah'a meydan okunan bir yer değil miydi? Devlete meydan okuyanların hadleri bildiriliyorsa, Allah'a meydan okuyanların akibeti ne olacaktı? İşin tuhaf tarafı, müslüman olduklarını iddia eden bazı şaşkınların, Allah'a meydan okunan bu yere girebilmek için birbirleriyle yarışmalarıydı!.
                                                 <<< TAPUSUZ SÜLEYMAN / Mehmed ALAGAŞ >>>
Yorum yap

Yorumlar [1]

Murat Türkmen
09.08.2014 23:49
684
EYVALLAH
MEHMET ABİ İÇTENLİKLE SÖYLÜYORUM Kİ. OKUDUĞUM EN GÜZEL KİTAPLARDAN BİRİYDİ, İNSANI AĞLAMAKLA GÜLMEK ARASINDA BIRAKAN, İNCE DETAYLARLA BEZENMİŞ, GERÇEKTEN BİR KURAN OKUYUCUSUNDA İYİ İZLER BIRAKACAK ÇOK HOŞ BİR KİTAPTI. GÖNÜL İSTER Kİ, MEHMET ABİM DEN BİR ROMAN DAHA OKUYAYIM ACABA BU KONUDA ÜMİT VAR OLMALI MIYIM ?
Adınız ve Soyadınız (*)

Emailiniz (varsa)

Başlık

Yorum (*)


LÜTFEN DİKKAT:
IP numaranız kaydedilmektedir. Yorumlarınız sebebiyle ilgili kişi ve kurumların yasal işlemler başlatabileceğini unutmayınız. Aşağıdaki sebeplerle yorumlarınız onaylanmayacaktır.
  • Küfür, hakaret, tehdit, rencine edici ifadeler
  • İnançlara saldırı
  • Büyük harflerle yazılmış cümleler