Eski Masaüstü Görünüm

Yeniden Bismillah!


Selamunaleyküm Kardeşler, Merhaba Arkadaşlar...

2013 yılında Mehmed Alagaş hocamız ile birlikte ''Bismillah'' diyerek yayın hayatını başlattığımız internet sitemiz, hocamızın aramızdan ayrılışının sene-i devriyesinde, 12 Mart 2022 tarihinde "Yeniden Bismillah!" diyerek yoluna devam etmektedir.

Geçen bir yıllık süre zarfında sitemizin pasif kalmasını eleştirenler olduğu gibi aktifleştirmek adına gönüllü olabileceğini söyleyen kardeşlerimiz de oldu. Sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra, bazı Kur'an-i hakikatleri önemsemeyen veya bu hakikatlerin konuşulmasından rahatsızlık duyan kimselerin "hoca gitti, mevzu bitti!" diyerek derin bir nefes aldıklarını da biliyoruz. Bu kimselere de üzülerek ve hamdederek beyan ediyor ve "Yeniden Bismillah!" diyoruz..

Eksikliğini derinden hissettiğimiz ve boşluğunu kolay kolay dolduramayacağımız Mehmed Alagaş ağabeyimizi/hocamızı bir kez daha şükran ve rahmetle anıyoruz. Bilgisi dahilinde başlatmış olduğumuz, sitemizin altyapısının yenilenmesi ve bazı yeni özelliklerin eklenmesi gibi çalışmaların nihayete varmasına ne yazık ki kendisi dünya gözüyle şahit olamadı. Vefatının ardından ise çok kıymet verdiğimiz bu çalışmaları sürdürebilmek ve sitemizin daha verimli kullanılmasını sağlamak adına durağan bir yıl geçirmek durumunda kaldık. Rabbimize hamdolsun ki planladığımız takvim doğrultusunda -ufak tefek eksiklikler olsa da- sitemizi bu güne yetiştirebildik. Süreçte emeği geçen ve fikirleriyle katkıda bulunan tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyor, kısaca yenilenen sitemizden söz etmek istiyoruz.

Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki yayın kurulunun ortak kararı gereği; sitemizin genel tasarım ve temasını muhafaza etmeye özen gösterdiğimiz gibi, hazırlanacak yeni içeriklerde, hocamızın "Siteden Merhaba Derken"  yazısında altını çizdiği hassasiyetlerin muhafaza edilmesine de özen göstereceğiz. Daha hızlı erişim ve daha verimli bir çalışma ortamı sunmak adına yaptığımız yeniliklerden bazılarına değinecek olursak:

Anasayfamızdaki son yorumların en üstüne sabitlenmiş olan "Mehmed Alagaş Yorumları" bölümünden hocamızın sitemizdeki tüm yorumlarına tarih sırasına göre erişim imkânı sağlanmıştır. Kur'an mealinde/içeriklerinde ve site içi yazı/yorumlarda arama yapabileceğiniz iki ayrı arama motoru sitemize eklenmiştir. Yakın zamanda hayata geçirilecek olan ücretsiz üyelik sistemi sayesinde üyelere sağlanacak ilave kullanım özellikleri de olacaktır.

"Birlikte Değerlendirelim", "Ayetleri Anlamak", "Kısa Sorular" ve "Kitaplardan Alıntılar" gibi kategoriler kaldıkları yerden devam edecek olup, bu bölümler; hocamızın kitap ve yazılarından yaptığımız alıntılar, yayın kurulundaki arkadaşlarımızın katkıları ve siz kardeşlerimizin kıymetli yorumlarıyla İnşaallah daha da zenginleşecektir. Yeni oluşturduğumuz "Bizlerden" kategorisi vesilesiyle, sitemizin odaklandığı konular çerçevesinde söyleyecek sözü ve hak nasihatleri olan kardeşlerimize imkân sağlanacak, yayın kurulunun onayından geçen çalışmalar siz kardeşlerimizin istifadesine sunulacaktır.

"Kitaplar" kategorisinin altına taşıdığımız "Kitap Temini"  bölümünden, hocamızın yayımlanmış kitaplarının listesine ulaşma ve iletişim bilgilerini paylaştığımız Seyyit Hüseyin Alagaş kardeşimizden kitap temin imkânı bulunmaktadır.

Sitemizin takipçileri dışında, genel olarak da oldukça fazla ziyaret edilen "Kur'an" bölümünde yapılan değişikliklerin ise bir hayli faydalı olacağını umuyoruz. Teknik olarak halâ eksikler olduğunu, istenilen seviyeye getirilmesi için çok daha kapsamlı çalışmaların yapılması gerektiğini bilsek de öneri ve katkılarınızla zaman içerisinde daha da kullanışlı hale gelecek olan bu bölümde yapılan yenilikler, mevcut haliyle de Kur'an çalışmaları yapan kardeşlerimize yardımcı olacak niteliktedir.

Daha önce eksikliğini hissettiğimiz bir özellik de sitemizin mobil uyumlu olmamasıydı. Yenilenen altyapımızla mobil sitemiz de yayına başlamış, tablet ve cep telefonu gibi cihazlardan daha rahat kullanım imkânı sağlayacak yeni arayüz aktif hale getirilmiştir.

Rabbimizin çok değer verdiği güzel müslümanlar, kıymetli arkadaşlar..

Bizler Alagaş hocamız ile birlikte bu site çalışmasına başladığımızda, gerek özelde, gerek yorumlarda, birçok kardeşimiz tarafından olumlu bir heyecanla karşılanmış ve insandergisi.com sitesinden beklentilerin oldukça yüksek olduğuna şahit olmuştuk. O günlerde kıymetli hocamızın bu teveccühe cevabı şöyle olmuştu:

"Teşekkür ederim ve site ailesi olarak teşekkür ederiz sizlere. Sağolasınız, cennette varolasınız İnşaallah. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki bu site çalışmasında büyük iddiamız olmadığı gibi sizlerin de büyük beklentileri olmasın. Mehmed abiniz ve Mehmed abinizin sevip-değer verdiği birkaç kardeşi zamanlarının elverdiği ve güçlerinin yettiği kadar bu sitede sizlerle buluşup, sizlerle görüşmeye gayret edecek. Dua etmenizi istiyor ve Rahman olan Rabbimizden kalbi dualarda bulunan samimi kardeşlerimizi de bizlerin hayırlı ve özel dualarına dahil etmesini diliyorum"

Mehmed abimizin talip olduğu dualara ayniyle talip kardeşleriniz olarak, kendisi aramızda olmasa da geride bıraktığı birbirinden kıymetli eserleri ve henüz yayınlanmamış araştırma ve çalışmalarıyla, Mehmed abimizin her daim varlığını hissettireceğinden, bizlerin ve siz değerli kardeşlerinin dualarındaki yerini alacağından hiç şüphe duymuyoruz.

İddiamız hocamızın iddiasından çok daha az olsa da siz kardeşlerimizin desteği ve katkılarıyla, Mehmed Alagaş'ın özenle yetiştirdiği, kökü Kur'an'da sabit olan bu güzel ağacı susuz ve bakımsız bırakmadan, göğe doğru yükseltebilmeyi Rabbimizden niyaz ediyor, "Yeniden Bismillah!" diyoruz...

 

Görmedin mi, Allah nasıl bir misal verdi? Güzel bir sözü kökü (yerde) sabit, dalları ise gökte olan güzel bir ağaca (benzetti). (14-İbrahim 24)

 

12 Mart 2022
insandergisi.comYorum Yap


Yorumlar yeniden eskiye doğru sıralanmıştır.
Sıralamayı çevirmek için tıklayınız.

Mahmut Uçak
17-04-2022 21:18
#5377
Hayırlı olsun

Selamünaleyküm.
Mehmet Alagaş Abimiz için Allah'tan rahmet ve bağışlanma diliyorum. Siz değerli abi ve Kardeşlerimi saygı ve hürmetle Selamlıyorum.
Siteye ve çalışmalara devam etmeniz beni de mutlu etti. Kitapevinin kapanmasıyla oluşan karamsar hava bir nebze de olsa burasının "Yeniden Bismillah" demesiyle birazcık dağıldı inşallah.
Rabbim hayırlı ömürler, Hayırlı akıbet nasip etsin.


Fatma Ceren
03-04-2022 02:06
#5349
Selâm

Merhaba,

Sitenin devamına çok sevindim. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.


Seyyit Hüseyin Alagaş
19-03-2022 23:16
#5326
Selamün Aleyküm

Biz, Kuran’ı gücü nisbetince anlayabileni (daha da önemlisi anlayamadığını anladığını), darboğazdan kalabalıklara hitap edercesine haykırdığına şahid olduğumuz Mehmed Alagaş hocamızı, babamızı, abimizi anlayabildik mi!..

Bunu yazmamın sebebi bir farkındalık oluşturmak değil; Allah cc rahmetiyle muamele etsin; rahmetli babamın kendisinin anlaşılmadığını dile getirmesiydi. Farkettiği ve dile getirdiği bazı gerçeklerin yarınlarda anlaşılacağını söylemesi beni düşündürürdü hep. ’’Kuran’daki anlamadığı konuları daha büyük bir tevazu ile dile getiren, bilmediğini söylemekten hiç çekinmeyen babamı niye anlamıyorlardı?’’ diye safça düşünürdüm hep (böyle düşünmemin sebebi muhterem babamın Kuran’ı anlamak noktasında çok dikkatli ve eleğinin çok sıkı olmasıydı). Sonradan farkettim ki anlamadığını kabul eden feraset sahibi bir adamın ulaştığı doğrular, bilmediğini kabul etmeyen kibir sahiplerinin yanlışları kadar değer görmüyordu...

Çok şükür ki anlamamanın, yanlışları doğru kabul görüp anlamaktan çok daha hayırlı olması bana büyük bir lütuf gibi geldi. Bu hal üzere paylaşılan konuları ve üretilen fikirleri Allah’ın rızası ile, O’nun kitabında aramak, bulduklarımıza şükretmek ve bulamadıklarımıza hamd-u sena etmek yolumuzu aydın kılacak, bulduğumuz doğrular ile bizleri, ayetleri doğru anlamaya bir adım daha götürecektir diye temenni ediyorum. ALLAH cc bize temiz akıl ve anlayışın en güzelini nasip etsin, birbirimizi yanlışıyla, doğrusuyla anlamayı ama neticede ’’müminler kardeştir’’ düsturuyla, aramızdaki sevgiyi muhabbeti daim kılsın İnşallah.

Son olarak ’’hayırlara vesile olsun İnşallah’’ dediğimiz sitemizde emeği geçen herkesten Allah razı olsun, emekleri sadaka-i cariye yerine geçsin biiznillah.
Ayrıca burada varlık gösteremeyen kardeşlerimizi başta ben olmak üzere yermeyelim, kızmayalım. Onlar olayın anlama noktasındaki sessiz talebelerdir. :) Herkes anladığı kadarıyla ’’Yeniden Bismillah’’ diyerek ’’ben de varım’’ diyecektir İnşallah.

Allah’a emanet olun.
Hayır dua ile.


Bekir Yetginbal
18-03-2022 00:53
#5322
DUALARIMDASINIZ

Muhterem kardeşlerim

Allah sizlerden razı olsun.

Hayırda yardımlaşın, Şerde yardımlaşmayın.. diyen Rasulullah (sas) efendimizin davetine icabetle yaptığınız bu Salih amel nedeniyle tebrik ediyorum..

Özellikle de yayın kurulunda bulunan kadim dostum kardeşim Köksal Şahin beye ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu site vesilesiyle Rahmetli Mehmet hocamın amel defterinin kapanmamasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Ey Rabbim bu siteyi Şerlere kilit, Hayırlara anahtar eyle.. Amin

Sevgi saygı ve muhabbetlerimle güzel kardeşlerim..
Eyüp Cengiz
17-03-2022 22:15
#5321
HAYIRLI OLSUN.

Müslümanlara, Kuran' ı Kerim rehberliğinde Allah'ın emir ve öğütlerini ulaştırmaya çalışan herkesten Allah razı olsun, rabbim emeklerinizin karşılığını almayı nasip etsin inşallah.
Bu vesile ile Mübarek Berat Kandilinizi Kutlarım.
Mustafa Seven
17-03-2022 22:06
#5320
Emeği geçenlerden Allahu Teala razı olsun.

Güzel ve yararlı bir site olmuş. Emeği geçenlerden Allahu Teala razı olsun ve emeklerinizi zayi etmesin.


Abdullah Çetin
17-03-2022 16:51
#5318
Hayırlı Olsun.

Maşallah BarekAllah, Allah C.C. razı olsun tebrik ve takdir edilecek hizmet. Emeği geçen herkesten ALLAH razı olsun.
Hüseyin Karakoca
16-03-2022 23:38
#5314
Maşallah

maşallah maşallah maşallah RABBİM yolunuzu yolumuzu hayırlı eylesin hayırlara vesile eylesin


insandergisi.com :

Değerli kardeşimiz,

Duanıza ’’amin’’ diyor, bu vesileyle hayır duasında bulunan ve güzel temennilerini dile getiren tüm kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.


Muammer Özkan
15-03-2022 23:45
#5311
Hoş geldiniz selam ve dua

Rabbim hayırlara vesile kılsın, Kuran mektebi görevi görsün, Alagaş dostumuzun, sadaka-i cariyesini sürdürsün inşellah.Tüm kardeşlere selam ve dualarımı iletir Özlem ile kucaklarım, Rabbim muvaffak eylesin yar ve yardımcımız olsun.
Bilal Songür
15-03-2022 22:53
#5310
Hayırlı olsun canlar..

Rabbinizi Arkanıza alıp dayandıysanız,
İnşaallah çok başarılı olacaksınız..
Rabbim yardımcınız olsun. Öperim gözlerinizden..


İzzet Öztürk
15-03-2022 22:47
#5309
Selam İle

Ve Aleyküm Selam ve Rahmetullah. Yeniden Bismillah ile devam eden bu çalışmaya emeği geçen kardeşlerimden Rabbimiz razı olsun inşallah. İnsan Dergisi ve yayın kitaplarını hazırlayan ve bizlere emeği geçen Mehmed Alagaş abimizden de Rabbimiz Allah razı olsun inşallah. Yıllarca Allah için fedakarlık yapan ve hakk olan İslami gerçekleri Kur'an' a uygun açıklayan Mehmed abimizden biz razı olduk, Rabbimiz de inşallah razı olur. O eserleriyle yaşıyor ve inşallah yaşamaya devam edecek. Rahmeti Rahman'dan dileğim; mekanı cennet olsun inşallah. Selam ile.
Çağkan Ersan
14-03-2022 20:53
#5302
Aleykümselam

Rabbim hayırlarla karşılaştırsın emeği geçenlerden razı olsun.
Yokluğunda, varlığında olduğundan daha çok anlaşılabilmesi duasıyla, Allah Mehmed Hocamızdan razı olsun, rahmet eylesin

Gülsüm Alagaş
14-03-2022 17:54
#5300
Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

Halim ve Kerim olan Allah’tan başka ilah yoktur. Arş-ı Azam’ın Rabbi noksan sıfatlardan münezzehtir. Hamd alemlerin Rabbine aittir. Allah’ım, rahmetine vesile olacak amelleri, mağfiretini celbedecek esbabı taleb ediyor, her çeşit günahtan koruman için yalvarıyor, her çeşit iyilikten zenginlik, her çeşit günahtan selamet diliyoruz.

Ya Rabbel alemin,
affetmediğin hiçbir günahımızı, kaldırmadığın hiçbir sıkıntımızı bırakma! Her günahımızı bağışlamanı, her kederimizi gidermeni, rızana uyan her duamızı görmeni diliyoruz. Hangi amelden hoşnut isen onu bize lutfunla ver ve rahmetinle kolaylaştır ey Rahman ve Rahim olan, bizlere lutfuyla rahmet eden Rabbimiz.

Allah’ım,
bizi kendimiz için, bizi birbirimiz için, bizi insanlar için bir fitne konusu kılma. Bizleri sapıtmayıp saptırmayan, hidayete ermiş, hidayet rehberleri olmamızı nasib et.

Ya Rabbi,
anlayışımız kıt, amelimiz az, günahlarımız çok da olsa, ihtiyaçlarımızı Senin kapına indiriyoruz. Rahmetine muhtacız Ya Rahman, halimizi arzediyoruz...

                                       ...........................

Selamun aleyküm kardeşler,
Rabbimizin çok değer verdiği müslümanlar, merhaba.

Kaldığımız yerden ’’Yeniden Bismillah’’ diyerek başladığımız bu sitenin hayırlı olması ve hayırlara vesile olması, kendisini rahmetle andığımız, yokluğunu derinden hissedip özlemini yazdıklarıyla teselli ettiğimiz Mehmed hocamızın da belirttiği gibi, hayrın ta kendisi olarak gördüğümüz Kur’an-ı Kerim’in bu sitede ilk ve son söz sahibi olmasına bağlıdır.

Bizler için ne kimselerin bilmediğini bilmek, görmediğini görmek, ne de herkeslerin bilip gördükleri(ni zannettikleri) hak gerçekleri gündemimizden ötelemek söz konusu olamayacağı gibi, böylesi tutum ve yaklaşımlar bizlerin tekrar tekrar Rabbimize sığınacağımız durumlar olacaktır.
Müthiş bir bilgi kirliliğinin ve bilgi zehirlenmesinin yaşandığı günümüz dünyasında amacımız, ilahi vahyin yeterli ve tertemiz önderliğinde yaşayacağımız bir ömürle, kendisinden razı olunan ve kendisinin de razı edildiği salih kullar arasına girebilmektir.

Herkesin bildiği fakat çoğunluğun gereği gibi iman edip salih amellerle hayatına aktaramadığı, en bilinen fakat en az icra edilen ve en fazla zafiyet gösterilen Kur’ani hakikatleri yeniden gündemimize alarak, asr-ı rezaleti yaşadığımız günleri asr-ı saadete dönüştürme gayret ve çabası içerisinde olacağız inşaallah.
Bu yeni yolculuğumuzda, sürekli bir üretkenlik içerisinde olan batıl konu ve gündemlerden kendimizi uzak tutarak, Kur’an-i hakikatleri baş gündemimiz edineceğiz.

Sitenin yeniden yapılanmasında emeği geçen tüm kardeşlerimize ’’Allah razı olsun’’ diyor, çıktığımız bu yolculukta siz kardeşlerimizin de destek ve katkılarıyla, hep birlikte ilahi rızaya erişebilmeyi Rahim-i Rahman olan Rabbimizden niyaz ediyoruz.


Gürsel Şahin
14-03-2022 14:24
#5298
Allah Razı Olsun

Allah Mehmet ALAGAŞ hocanın mekanını cennet eylesin, nur içinde yatsın inşallah. Müslümanları Kuran' ı Kerim ışığında Allah'ın kesin emirleri ve öğütlerini doğru biçimde ileterek bilgilendirmeye devam eden/edecek olan herkesten Allah razı olsun, emeklerinin karşılığını ahirette merhametiyle mükafatlandırsın inşallah.
Saygılar, sevgiler..
Burhan Akdeniz
14-03-2022 13:53
#5297
Selamünaleyküm

Rabim Mehmet abime rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Sitenin yenilemesinde emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ederiz rabbim razı olsun
Bekir Ziya
13-03-2022 14:39
#5296
selamün aleyküm

Allah Hocamıza gani gani rahmet eylesin. Geçen süre içinde Hocamızın yokluğunu derinden hissediyoruz. İnşaAllah bu yeni yolculukta yine Kur'an'a dair çok şeyler öğrenecek, Hocamızın henüz bizlerle paylaşamadığı Kur'ani bilgilerle de tanışacağız diye düşünüyorum.
Fahri Suna
13-03-2022 13:56
#5295
VE ALEYKÜM SELAM

Siteyi ziyaret ederken katkı vermekten ziyade daha çok alıyordum.Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Rabbimiz Mehmet Alagaş Hocamıza rahmetiyle muamele etsin.
Rabbimiz bizi kendine hakkıyla kulluk edebilenlerden eylesin.Rabbimiz muhabbetimizi artırsın bizi sevdiklerin arasına alsın.


Mehmet Can
13-03-2022 11:55
#5294
Ve Aleykümselam

Mehmed Alagaş abimi Rabbim rahmeti ile kuşatsın, aramızdan ayrılalı bir yıl oldu, eksikliği her zaman hissedilecektir.
Geride bıraktığı kıymetli eserleri bizler için hâk ve hakikat istikametinde ilerlerken yol rehberi olacaktır inşâallah.
Bizler de insandergisi.com ailesi olarak gücümüz nisbetince sahip çıkmaya devam edeceğiz biiznillâh.
Herkese SELÂM ve duâ ile.


Talha
13-03-2022 04:56
#5292
Selamün Aleyküm

Rabbimiz, fikir ve nasihatleriyle hala aramızda hissettiğimiz fakat bedeniyle toprağa kavuşan hocamıza rahmet etsin... Bizleri cennette yeniden buluşturup hasret gidermeyi ve onun hep anlattığı sahneyi yaşamayı nasibetsin...

Özellikle de üzerinde durduğu, Allah'ı razı edebilmek için en kıymetli vakitlerin ancak bu dünya imtihanında yapacağımız kullukla mümkün olduğu bilinciyle yaşayıp bu bilinci başta ailemiz ve çevremize örnekliğimizle aktatabilmeyi nasibetsin...

Allah emeği geçen, geçecek olan, fayda sağlayan ve faydalanacak olan her kardeşimizi rızasıyla mükafatlandırsın...

Bizleri Müslüman olarak yaşatsın ve canımızı Müslüman olarak alsın...
Kemal Sallabaş
13-03-2022 04:10
#5291
Ve Aleykümselam

Rabbim merhametini versin inşallah hocamıza
Bize miras bıraktığı şahitliği sahiplenenlerden olma umuduyla...
Hocamız bize sadece anlatmıyordu anlamanın yollarını , güzergahlarını da öğretiyordu; inşallah abilerimiz ve Kardeşlerimizle bu vasiyet i beraber ve anlayanlar dan oluruz...
Maruf Can
13-03-2022 03:15
#5289
Yeniden Aleykümselam

Rabbimiz, kıymetli Alagaş Hocamıza rahmetiyle muamele etsin inşallah.

Kendisinin yokluğunda gözünün arkada kalmayacağının bir tecellisi olan ve emanetlerini koruyarak daha da ileriye götürebilme gayreti taşıyan tüm kardeşlerine de selam olsun.

Dua ile...
Süleyman Dilmen
13-03-2022 03:15
#5288
Hayırlı olsun

Rabbim razı olsun sizlerden. Hocamıza merhamet eylesin. Mekanı cennet olsun.
Koray Hatiopğlu
13-03-2022 01:10
#5287
Tebrik.

Allah razı olsun gelmiş geçmiş tüm emek sahiplerinden..Siteyi aralıklarla takip ediyor, faydalanıyordum. Rabbim zihinlerimize açıklık versin. Doğru anlatabilelim, anlayabilelim.
Mustafa Kayhan
13-03-2022 00:46
#5285
Rahmet duası ve yeniden başlamak

selamun Aleyküm. Aradan bir yıl geçtikten sonra siteden yeniden merhaba denilmesini, sevinçle karşılıyoruz. Rabbimden, yeni çalışmalarda kolaylıklar vermesini dilerim. Yenilikleri sağlayanlara da teşekkürler ederim. Mehmed Abimize de sene-i devriyesinde rabbimizden rahmet dilerken, mekanı cennet olsun, diyoruz.


Rüstem Topal
12-03-2022 19:13
#5283
EYVALLAH!

SELAM VE RAHMET ÜZERİNİZE OLSUN GÜZEL İNSANLAR.
MEHMET ALAGAŞ HOCAMIZLA RABBİM CENETİNDE BİZLERİ BULUŞTURSUN.
BEKLENTİMİZ ODUR Kİ;HOCAMIZIN HENÜZ YAYINLANMAMIŞ ÇALIŞMALARINI BİR AN EVVEL HİZMETE SUNABİLESİNİZ.RABBİM SİZLERDEN RAZI OLSUN, ALLAHA TESLİM VE EMANET OLUNUZ.
Harun Can
12-03-2022 14:49
#5281
VE ALEYKÜM SELAM

Rahman olan Rabbimiz, Mehmet Alagaş hocamıza Rahmet etsin, onu razı olup sevdikleri ve sevindirdikleri arasına katsın. Bizleri de bu güruh dan olacak kullarından eylesin...

Bedeninin ve nefesinin eksikliği tabi ki özletiyor. Fakat bıraktığı eserler ve öğretiler bizlerde hüzünlü bir özlem değil, umutlu bir vuslat hissi uyandırmaya yetecektir inşallah.

Site ile ilgilenen ve yenilikler ekleyen, devamında da bu alakayı sürdürecek olan kardeşlerimizden ALLAH razı olsun.

Kuranı Kerim ve onun içindekiler ile hassasiyet ve sınırlarla hazırlanmış bu sitenin, böyle kalmasını ve devam etmesini, insanlara fayda sağlamasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Burası hayatın içindeki zorluklar, imtihanlar ve şikayetlerden kaçıp gelen, deşarj olduktan sonra tekrar aynı şekilde , aynı hayata devam edenlerin değil. Eksiklerle gelip tamam olanların, eksikleri tamam edenlerin, hak nasihatleri alıp kendi ve çevresinin hayatını ve ahiretini güzel edenlerin mecrası olsun inşallah.

selam ve dua ile...
Enes
12-03-2022 12:02
#5280
Bismillah

Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Hocamızın sene-i devriyesinde, 1 yıllık süre içerisinde yapılan bu kadar güzel yenilik ile siteden Yeniden Merhaba diyen herkesin bu cehdten nasiplenen ve bu dünyada kazananlardan olması duası ile.

İnşallah yeni heyecanlarla Siteden Merhaba..

Yeniden Bismillah!
Güvenlik Kodu (*)
İşlemin sonucunu aşağıya yazınız : 47 çarpı 2 = ?


(*) Zorunlu

LÜTFEN DİKKAT:
IP numaranız kaydedilmektedir. Yorumlarınız sebebiyle ilgili kişi ve kurumların yasal işlemler başlatabileceğini unutmayınız. Aşağıdaki sebeplerle yorumlarınız onaylanmayacaktır.
  • Küfür, hakaret, tehdit, rencide edici ifadeler
  • İnançlara saldırı
  • Büyük harflerle yazılmış cümleler