Eski Masaüstü Görünüm

Şafak Mektupları


Kitaptan Alıntılar...

"Allah'ın rızasına ve cennete talip olan müslümanların, beşeri kitaplara göre değil İlahi Kitab'a göre ne yapmaları gerektiğini tesbit etmeleri zorunludur.Bu tesbitten sonra yönelecekleri tevhidi istikamette karşılaşabilecekleri şeytani kanunlara itibar etmemeleri, bu kanunlar mayın olsa basıp geçmeleri gerekir."

"Durdular,
dinlediler,
düşündüler,
duraksadılar ve.,
"İyi ama bu adam kim?"
"Kim söylüyor bunları?" dediler.
"Herhangi bir müslüman" dedim. Cevabım her halde yeterli olmadı ki.,
"İyi, iyi de, tahsilini nerede yapmış, hangi cemaatin hocası?" dediler. Onların bu sorularla ne aradıklarını, ne bulmak ve ne görmek istediklerini anlamıştım.
Nuh kavmini hatırladım..
Bildiğin gibi Nuh kavmi, Nuh (a.s.)'ı ve yanındakileri aşağı sınıftan gördükleri için daveti kabul etmemişlerdi. Onlara göre iyinin, güzelin ve doğrunun ölçüsü, üst sınıfın tayin ve tesbitine bağlıydı. Cahili değer ölçüsüne göre teşekkül eden bu üst sınıf, doğruyu tayin ve tesbit etme imtiyazına sahip bulunuyordu. Bunların doğru dediği, tartışmasız doğru, bunların yanlış dediği, tartışmasız yanlıştı."

"Müslüman profesör ile müslüman talebe, müslüman işveren ile müslüman işçi arasında kesin farklar görülüyor ve böylesi ayırımlar yapılıyor ise; "Müslüman" sıfatının, diğer beşeri sıfatları gölgede bırakıcı ihtişamından bihaberiz demektir. Müslüman doktorun, müslüman mühendisin, müslüman profesörün izzet ve şerefle övüneceği, gurur duyacağı öncelikli sıfat, Rabbimizin kendilerine vermiş olduğu "Müslüman" sıfatıdır."

"Resulullah (s.a.v.) ne tağut ile uzlaşarak tağuta taviz vermiş ve ne de tağutu yıkmayı insanlara kesin ve öncelikli bir hedef göstererek beşeri yollar ile böylesi mücadelelere girmiştir!.
Efendimiz(s.a.v.)'in kesin ve değişmeyen gayesi, sadece Allah'a kul olmak ve diğer insanları da sadece Allah'a kulluğa davet ederek, onların kurtuluşuna vesile olmaktı. Ebedi cehennem gibi dehşetli bir azaba, tağuti sistemlerin değil, bu sistemleri temsil eden, sürdüren, destekleyen insanların gireceğini biliyor ve bu nedenle öncelikle insanların kurtulması,kurtarılması için çırpınıyordu."

Mehmed ALAGAŞYorum Yap


Yorumlar yeniden eskiye doğru sıralanmıştır.
Sıralamayı çevirmek için tıklayınız.

Murtaza Sayın
02-02-2014 16:44
#324
s a

sorular bölümünüz hangi sitete
insandergisi.com :

Sayın Murtaza SAYIN!
İletmek istediğiniz soruları "AYETLERİ ANLAMAK" veya "İLETİŞİM" bölümündeki formları doldurarak bize ulaştırabilirsiniz. Bizlere ulaşan bazı önemli sorular tarafımızca ciddiye alınmasına rağmen yoğunluk ve çalışmalar nedeniyle hemen yayınlanamamaktadır. Ayrıca bilmenizi isteriz ki bu sorular site ziyaretçilerinin genel durumu ve sorunun önemi dikkate alınarak bir sıraya konulmaktadır. Bu nedenle sizin vesilenizle olası gecikmelerden dolayı tüm ziyaretçilerimizden bir kez daha anlayış istirham ediyoruz.

Murtaza Sayın
01-02-2014 15:58
#320
..........
insandergisi.com :

Sayın Murtaza Sayın!
Yapmış olduğunuz yorum kitaptan bağımsız bir soru içerdiğinden değerlendirilmek üzere "sorular" klasörüne alınmıştır.
Bilgilerinize sunarız...

Fatma Ceren
29-01-2014 01:31
#313
Teşekkür

Öyle okuyalı yıllar olmadı ama Sn.Alagaş'ın kitapları arasında en beğendiğim kitabıdır bu.

Yoğun çalışmaları nedeniyle fırsatı olmadığını söylese de, inşaallah bir roman daha yazma fırsatı olur da bunun gibi olur.

Allah(c.c.) razı olsun.
Selamlar.Güvenlik Kodu (*)
İşlemin sonucunu aşağıya yazınız : 21 çarpı 2 = ?


(*) Zorunlu

LÜTFEN DİKKAT:
IP numaranız kaydedilmektedir. Yorumlarınız sebebiyle ilgili kişi ve kurumların yasal işlemler başlatabileceğini unutmayınız. Aşağıdaki sebeplerle yorumlarınız onaylanmayacaktır.
  • Küfür, hakaret, tehdit, rencide edici ifadeler
  • İnançlara saldırı
  • Büyük harflerle yazılmış cümleler